Ana içeriğe git

Haberler

Anket

Toplantı Günü

• Salı
    1 (5.9%)
  • Çarşamba
    1 (5.9%)
  • Perşembe
    1 (5.9%)
  • Cuma
    3 (17.6%)
  • Cumartesi
    11 (64.7%)

Toplam Oy Verenler: 12

Oylama kapandı: Mayıs 31, 2015, 23:56:04

Konu: Kart Tasarımı Projesi (5272 Kez okunmuş) önceki konu - sonraki konu

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.
Kart Tasarımı Projesi
programdan ziyade kart tasarlayalım. cocoox gibi

Ynt: Kart Tasarımı Projesi
Yanıt #1
nasıl kart anlamadım hocam?
Gökhan Arslanbay

Yanıt #2
Hocam üzerinde basit bir işlemci, genişleme yuvaları, link (stlink vb) bulunan bir kart.
[mergedate]1432293561[/mergedate]
http://www.coocox.org/hardware.html
bu sadece bir örnek

Yanıt #3
olabilir aslında hocam siz nasıl derseniz yaparız yani link kısmı nasıl olabilir peki?
Gökhan Arslanbay

Yanıt #4
colink ;)

Yanıt #5
FTDI cipi varmış o zaman herhangi bir programı filan yok.
Gökhan Arslanbay

Yanıt #6
şöyle bir proje çok güzel olur.  bu Adrüno gibi bir Ide'miz olsun derleme vb. işini GCC yapsın. boot loaderi olan MCU lu kartımız olur iş harika olur. yada işi ilerletip flowchart gibi bir program yapılır kullanıcı kafası karşımadan işini görür vb..

Yanıt #7
bende oyle bişe yapmak istiyorum aslında ama idesi veya flow chartı ile ilgili bi bilgim yok.
[mergedate]1432296167[/mergedate]
şu mantık işe yaramı acaba flow chart olacak kullanıcı çalışmasını çizecek.Çizilen bu akış bizim kendi programımıza gore kod uretecek bu kodu denetleyicimizin belirli bir bellek bölgesine atıcaz.microdenetleyicinin içinde bulunan bizim yazdığımız program buna göre işleceyecek.Kullanıcı derleyici kullanmıcak sadece akış kullanacak.
Gökhan Arslanbay

Yanıt #8
benim dediğimde o flowchart diye bir program var ama pahalı. adrüno gibi hobicileri yakalayacak birşey yapmalı. MCU nun çok güçlü olmasına gerek yok.

Yanıt #9
dediğiniz flow chartla nasıl bişe yapılabilir? yani bi ideye entegre edebilirmiyiz.
Gökhan Arslanbay