Ana içeriğe git

Haberler

Konu: Bluetooth eşleştirme ve master slave modu belirleme (379 Kez okunmuş) önceki konu - sonraki konu

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bluetooth eşleştirme ve master slave modu belirleme
Ben 2 tane mspyi bluetooth modüllerini kullanarak bağlamak istiyorum. Ancak bluetooth modüllerini nasıl eşleyeceğimi ve bluetoothları nasıl master yada slave olarak ayarlayacağımı bilmiyorum. Bu konuda bilgi verirseniz teşekkür ederim.

• FxDev
  • [*][*]
Ynt: Bluetooth eşleştirme ve master slave modu belirleme
Yanıt #1
Aynı mesajı noktası virgülüne kadar kopyala yapıştır yaparak tüm forum ve maillere yolladığınızı düşünüyorum. (Bir tanesi bana geldi)

Bu tür bir yaklaşımın, paylaşım ile büyüyen bir yere ters olduğunu düşünüyorum. Aşağıda yazdığımı isterseniz üstünüze alınabilirsiniz, genel konuşuyorum.

Bu tür yardım moduna ben "ağ at" adını verdim. Öncelikle tembel ve hazırcı bir kişilik olacaksınız. Çalışmayı, araştırmayı sevmeyen arkadaşımız, proje zamanı geldiğinde yanıp tutuşur, olunabilecek tüm forumlara üye olur, yardım edebileceğini düşündüğü herkese mail/mesaj gönderir ve beklemeye koyulur. Bu sayı bazen 50-100 arası olabilir. Aradan biri çıkar da arkadaşımızın ödevini yaparsa ne mutlu ona. Aynı denize atılan ağ gibi.

Bu tür yaklaşıma çok kızıyorum; öğrencinin ya da proje sahibinin bilgi eksikliği nedeniyle para karşılığı iş yaptırmasında bence bir sıkıntı yok; bu şekilde yaklaşan kişi benim bilgim yetersiz ve senin bilgini falanca ücrete satın almak istiyorum der ve serbest piyasa kanunları işler. Fakat bu yaklaşım hazırcılıktan başka bir şey değildir.

Mod arkadaşlardan isteğim, bunu kötü örnek olarak forumun bir köşesine sabitlemeleri.

Yanıt #2
Bir öğrenci olarak projemi kendimi geliştirmek için aldım bu yüzden hiçbir fırsatçıya para vererek yaptırmayı düşünmüyorum. Projemin sadece 1 bölümü bluetooth ile ilgiliydi ve bluetooth kısmında sorun yaşadım bende yardım edecek insanlara danıştım birisi de teknik konularda bu foruma yazmamı önderdi. Böyle bir tepkinin olacağını bilseydim foruma yazmazdım. Sanırsam öneren kişide bu foruma üye ve kandırıldığımı görüyorum. Ayrıca benim anlamadığım da bariz olarak iki bluetooth modülünü eşleştirme sorunu olduğunu yazdım ben herhangi bir yerde parayla yaptırmak istiyorum yazmadım sanıyorum. Ama dervişin fikri neyse zikri odur demekki. Önce foruma yönlendir sonra oradan parayla yaptırmayı öner tüccar mantığıyla işliyormuş demekki bu işler.
bana gönderilen mesaj da burda paylaşıyorum

Merhaba,

teknik konuları www.elektronark.org adresinden sorabilirsiniz

Ayrıca üye olduğum 2ci bir msp forumu bulabilirseniz sizden özür dileyeceğim bu şekilde yazdığım
  • Son Düzenleme: Aralık 09, 2015, 00:27:51 - zamanzaman

• FxDev
  • [*][*]
Yanıt #3
Sevgili kardeşim;

[email protected]

adresinden bana ulaşmışsın. Noktası virgülü bile değişmeden mesajı kopyala yapıştır yapmışsın.
Sana cevap olarak yazdığım mesaj aşağıdadır. Zahmet edip maillerine bakarsan göreceksin.

"Merhabalar Doğan Bey,

İstediğiniz tür bir yardımı, sitemde de belirttiğim üzere, zaman kısıtımdan dolayı ücret karşılığı verebiliyorum.
Bu konuda destek isterseniz şartlarınızı tam olarak söylerseniz yardımcı olmaya çalışırım.

Anlayışınız için teşekkür eder, iyi günler dilerim."

Büyük ihtimalle mesaj attığın kişiler arasında arkadaşlarım da var ve yine sanıyorum ki mail adreslerimizi yazdığımız MSP430 kitabından buldun.

Senin projene yardım yapmak zorunda olmadığımıza göre; fırsatçı da olmuyoruz. Senin zamanın muhteşem değerli de bizimkisi değersiz mi; hepimizin hayatında sorumlulukları var ve senin projen kimsenin umurunda olmayabilir.

Projene yardım etmek benim 5 dakikamı almaz; ama o 5 dakika belki birikimli bir 5-10 senelik tecrübe ile oluştu. Sizin anlayamadığınız konu burası sevgili kardeşim. Burada asıl fırsatçı bedavacılık ve karşındakini enayi yerine koymaktır.

Madem projeni kendini geliştirmek için aldın; ingilizce kaynak bol okur öğrenirsin; kimseyi burada sahtekar diye suçlayamazsın.