Ana içeriğe git

Haberler

Konu: win 10 kullanicilarina soru (562 Kez okunmuş) önceki konu - sonraki konu

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
  • Karamel
  • [*]
win 10 kullanicilarina soru
merhaba. yazin ssd ye gecisim kesinlesti. bu yuzden halen aklima takilan ve yapip yapmamakta kararsiz oldugum birseyi ustatlarimiza danismak istiyorum.

suan orjinal win7 kullaniyorum. bilgisayarimin icersinden geldi. gectigimiz yaz win10 a yukseltince yazilimlarin yarisinin calismadigini farkettim ve hemen geri dondum. geri donunce baktim ki win7 tas gibi herseyi calistiriyor. derin bir oh cekip. bir sene daha(halen) win7 yi kullandim/kullaniyorum.

gecen gun. bir agabeyimin bilgisayarina teamviewer ile pickit3 un programming software ini kurdum. su http://www.picproje.org/index.php?topic=48210.15

bunu klasik visual studio ile yapip. onun standart setup manager ini kullanmislar. bunu yukledim ve yazilim calismadi. ayni gecen yaz yasadiklarim gibi. hayda noluyoruz? dedim kendime yukledim ve calisti. win10 da uyumluluk kisimlarini degistirdim yine olmadi. (temiz kurulmus win10 vardi pc de. hani su upgrade ile temiz kurulum arasinda fark oluyor meselesi de boylece yalanlanmis oluyor?)

win10 bir senede kendini duzeltmistir dedim ama sanki degisen hicbirsey olmamis?

anlayabildigim kadari ile bilgisayari internete girmek. video izlemek. muzik dinlemek. oyun oynamak gibi siradan isler icin kullananlar win10 dan memnun. cunku boyle sorunlarla karsilasmiyorlar ama program yapan. programlar yukleyen. vs kisiler(bizler gibi) win10 ile uyusamiyor?

yukarida yazdigim. internete girmek. video izlemek. oyun oynamak. muzik dinlemek. vs seylerin disinda. bizim islerle ugrasip. win10 ile sorun yasamayan ustadlarimiz varsa onlarla konusmak isterim.

saygilar.

Ynt: win 10 kullanicilarina soru
Yanıt #1
win10'a (için) program yazmıyorsan uzakdurmakta haklısın. C# örencem diye win10 a devam ediyorum. hatta SSD de devre dışı şuan lisan sorunu çıkattı. temiz win8.1 şiddetle tavsiye ediliyor.
  • Son Düzenleme: Mayıs 01, 2016, 17:37:38 - MC_Skywalker

• Karamel
  • [*]
Yanıt #2
hocam win10 kullanicilari program yazmayan. oyun oynayan. internete giren. yani siradan kullanicilar demek istemistim? sanirim yanlis anlasildim ama mesajinizdan anladigim sizde win10 u onermiyorsunuz.

ben win8 i yada win8.1 i begenmemistim. o yuzden win7 de (hem benim windowsum orjinal) devam etmekteyim.

• FxDev
  • [*][*]
Yanıt #3
Ben her win sürümüne direkt geçen ve güncelleyen biriyim. Bu kadar uyumsuz ne var hala anlamış değilim.
Mesela ne var çalışmayan çok merak ediyorum? Ben bir problemle karşılaşmadım 10'da.

Yanıt #4
Donanım soruları. Linksys Wi-Fi adaptörünün driver'nin göçmediği saat yok.
Makinada anlamsız donmalar ve kitlenmeler oluyor. gibi birçok sıkıntı yaşamayaktayım. 

Yanıt #5
Bende bugün itibariyle wim10 dan win7 ye geri dönenlerden biriyim. Bıktım artık win10 un problemlerinden. Wifi sürekli kopuyor. Win7 de böyle bir sıkıntı asla yaşamadım. Birçoğunda olduğu gibi bunun sebebi win10 ile wifi driverlarının uyumsuzluk problemleri. Benim win7 ye dönme fikrimi kesinleştiren problem ise ram kullanımı oldu. Makine i7 ve 6GB ram var. Hiçbirşey açık olmamasına rağmen aşırı derecede ram tüketiyor. Dolayısıyla makine çok kasıyor. Herkesi bilmem ama benim makineye win10 olmadı. Bende win7 ye dönüş yaptım.
"Girdim ilim meclisine, eyledim kıldım talep; Dediler ilim geride, illa edep illa edep." (Yunus Emre)

• Karamel
  • [*]
Yanıt #6
win10 da usb-usart converter imin driver i surekli cokuyordu. yani 3 dk da bir cokuyor. siliyorum. yeniden tanitiyorum. 3 dk calisiyor ve sonra yine cokuyor.

mikroc, visual tft, keil ve st microelectronics in su cubemx yazilimi bir calisiyordu. bir calismiyordu. compiler lar. bir derliyordu. bir derlemiyordu(bu saka degil) mesela compile tusuna basiyordum. sorunsuz derliyordu. hic birseyi degistirmeden yeniden compile a basiyordum. birsuru hata veriyordu. yine hic birseye dokunmadan. yeniden compile a basiyordum. yine sorunsuz derleniyordu :) saka gibi ama degil iste.

internetten bir software indirdim. kuruyordum. acilmiyordu(yukaridaki verdigim ornek gibi) uyumluluk la falan ugrasiyordum. yinede olmuyordu.

win7 ye bir geri dondum. win7 tas gibi calisiyor. @fgokcegoz hocam win7 ye donunce neler hissettiniz? ben kendimi cok guvende hissetmistim. oh be. iste bu. sonunda hersey. tamamen duzgunce calisiyor demistim.

sorunlar kisaca bunlar.

not: ben normal bir kullanici olsaydim. yani win10 da facebook a youtube a girmek. film sitlerinden film izlemek. alisveris sitelerinde gezmek gibi dertlerim olsaydi. bu sorunlari hic anlamayacaktim.
[mergedate]1462133780[/mergedate]
not2: bizim sorunlari asmak icin. temiz kurulum yap. duzeliyor diyenler oluyor ama dedigim gibi ben gecenlerde temiz kurulum yapilmis bilisayara. visual studio da yazilmis bir yazilimi(pickit3 un yazilimini) kurmaya calistim. sonuc fail! yani temiz kurulum yap. gecer olayida dogru degil.

ya win10 bizim biligsayarlara uymadi. yada win10 yeteri kadar guzel olmadi.
  • Son Düzenleme: Mayıs 01, 2016, 23:29:24 - Karamel

• FxDev
  • [*][*]
Yanıt #7
Bence çok abartıyoruz durumu. Herkesin genel sorunu driver'lar. 98 zamanını çok net hatırlarım, driverlar kurulu gelmez, teker teker kurardık. Driver'ı olmayan ya da uyumsuz olan donanım için Windows'a kızmaz, üreticisine kızardık düzgün driver yazmadığı için. Win10 için donanım üretici firmalar driver yazmıyorsa bu Win10'un problemi olmaz ki.

RAM ya da işlemci kullanımının nedeni Win10 indekslemesinden kayaklanıyor olabilir. Kapatıncao kadar çok da RAM harcayan bir işletim sistemi değil, Win7 ile arasında bir fark yok denebilir.

Win sağolsun, kullanıcıları hazıra çok alıştırdı problem burada. İlk günden beri Win10 kullanıyorum ki elektronik programların kullanmadığım versiyonu yok herhangi bir sorun ile karşılaşmıyorum.

• Karamel
  • [*]
Yanıt #8
yine anlasamadik. konu hazirci driver meselesi falan degilki. konu operation systems icersinde programi duzgun calistiramiyor. son mesajiniz benim soyledigim hicbir soruna cevap veremiyor.

fgokcegoz hocamda win10 hakkinda birseyler soylemeden daha fazla win10 hakkinda birseyler yazmak istemiyorum. hocamda yasadigi sorunlari anlatsin. benim sorunlarla bagdasiyorsa. benim bu konudaki tezim gecerli olabilir. yoksa sadece benim basima boyle birsey gelmistir. diyip. konu kapanabilir.