Ana içeriğe git

Haberler

Konu: JAVA for us (317 Kez okunmuş) önceki konu - sonraki konu

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
  • Cemre.
  • [*]
JAVA for us
Merhaba,

Birkaç gündür masaüstü uygulama geliştirmek için platform arayışındaydım. @muhittin_kaplan hocam python dedi. Tarzına hiç alışık olmadığımdan beceremedim.

Bir ara C# ile HID uygulaması yapmıştım, ona bakayım dedim 12GB'lık Visual Studio indirmesi karşıma çıktı. İstemedim.

Sonra Java geldi aklıma, bir süredir Processing ile Java-like bir syntax ile bir şeyler yapıyordum niye Java'ya bakmıyorum dedim. Hem de android için güzel bir giriş olabilir diye düşündüm.

NetBeans indirdim, 95MB ile Java geliştirmeye başladım. (Ufak at da civcivler yesin, geliştiriyormuş  :D)

Geliştireceğim motor sürücü kartıma JAVA ile hazırlayacağım GUI'den parametre girebilmek, akım-gerilim-hız grafikleri çizdirebilmek istiyorum. Bu noktada aklıma yine USB geliyor.

Soruma geçeyim, JAVA ile USB iletişimi kurmak konusunda bilgiye ihtiyacım var.
WIN32 USB API kullanmaya olanak tanıyan JNA diye bir kütüphane (doğru söylem mi bilmiyorum, adamlar kırk yıllık fonksiyona METHOD diyor  :)) var Java'da.

Ancak WIN32 USB API kullanımı ile ilgili doğru düzgün bir kaynak da bulamadım. Bu konuda da çalışmış olan varsa bilgi verebilirse sevinirim.

İyi akşamlar.
  • Son Düzenleme: Şubat 02, 2017, 01:43:04 - Cemre.
no border, no nation, stop deportation.

• 1k
  • [*]
Ynt: JAVA for us
Yanıt #1
Windows üzerine uygulama geliştiriyorsanız ve donanımla uğraşacaksınız hemen c#'a geri dönün. USB, seri, paralel gibi donanımlara C# ile çok daha kolay ulaşıp uygulama geliştirirsiniz.
Ayrıca Visual Studio express edition var ona bir bak. Boyutu çok küçük olmalı. Ama ne derece iş görür onu bilmiyorum.

• Cemre.
  • [*]
Ynt: JAVA for us
Yanıt #2
İnternetim yoktu bir süredir, express'i deneyeyim. Teşekkürler.
Aslında Java da fena değil, ama C ailesinde kalacak olmak beni mutlu eder sanırım  :D

Öf, kur kur bitiremedi. 12GB yer istiyor. NetBeans 95MB'ta java geliştirme imkanı sunuyor. (GUI tasarımı da dahil.)
  • Son Düzenleme: Şubat 03, 2017, 22:47:34 - Cemre.
no border, no nation, stop deportation.