Ana içeriğe git

Haberler

Konu: 18F66K80 EXT INT SORUNU (376 Kez okunmuş) önceki konu - sonraki konu

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
18F66K80 EXT INT SORUNU
Herkese merhaba,
18F66K80 mcu kullanarak ticari bir proje yapmaktayım bu yüzden de sınırlı şekilde kod paylaşımı yapabileceğim şimdiden kusura bakmayın arkadaşlar. Şebeke frekansını ölçeceğim fakat ext int çalışmıyor. Hiçbir şekilde tepki vermiyor. Harici olarak kendim sisteme sinyal verioyorum 1-50Hz arasında onu bile algılamıyor. Timer ve 2x16  Lcd şuanda çalıştı. Fakat timer içinde normal inp gibi okutmak istedim onu da okumadı.
RCONbits.IPEN = 0;
  INTCONbits.INT0IE = 0;
  INTCONbits.INT0IF = 0;
  INTCON2bits.INTEDG0 = 0;
  ei();
Init kodları bunlar.

Osc komutları:

/* Clock Configuration */
    OSCCON = 0x70;
    OSCCON2 = 0;
    OSCTUNE = 0;
    REFOCON = 0;
    Delay_ms(1000);
    while (!OSCCONbits.HFIOFS); // Wait for OSC Stable
    /* Clock Configuration */

Resim boyutunu kuçültmek sanırım görüntü açısından sıkıntı olacak, o yüzden aynı konuyu picproje de paylaşmıştım oradaki linki veriyorum arkadaşlar.

Mod Editi:  Görüntü linki eklendi. Taşınamayacak durumlar dışında ekleri foruma eklemenizi tercih ederiz.
https://postimg.cc/image/6ico28hpt/

• Son Düzenleme: Şubat 20, 2017, 18:32:26 - ashes
Asla pes etme...

Ynt: 18F66K80 EXT INT SORUNU
Yanıt #1
For an interrupt to be accepted by the CPU the following conditions must be
satisfied:
 The interrupt enable bit of the interrupt source must be enabled. For example, if
the interrupt source is external interrupt pin INT0, then bit INT0IE of register
INTCON must be set to 1.

bit 4 INT0IE: INT0 External Interrupt Enable bit
1 = Enables the INT0 external interrupt
0 = Disables the INT0 external interrupt

Yanıt #2
Müfit hocam onların hepsini yerine getirdim ama nafile hala aynı. Bakalım ınt3 gectık şimdi kesmeyi alıyorum rahatlıkla
Asla pes etme...

Yanıt #3
Müfit hocam onların hepsini yerine getirdim ama nafile hala aynı. Bakalım ınt3 gectık şimdi kesmeyi alıyorum rahatlıkla
Verdiginiz ornek init kodunda "INTCONbits.INT0IE = 0;" yazmissiniz halbuki bit 4 = 1 olmasi lazim

Yanıt #4
Hocam sureklı deneme yapıyorum ondan kalmıs olabılır ve o yuzden paylastıgım o sekılde gelmıstır. Normal de kendı yaptıgımız kutuphanemız var oradan ınıt edıyorum hepsi normal sartlarda dogru ve 46k80 de denendı.
Asla pes etme...

Yanıt #5
Müfit Hocam sorunu capture yaparak hallettım. Şuanda numuneyı yetiştirme aşamasında olduğumdan dolayı ccp5 modulunden prescaler degerı 2 , Fosc = 16Mhz , Tkesme = 32.768ms değerine göre proteusda denedım sınyallerın guzel sekılde frekanslarını ölçtüm. Yarın da o hatlara tekrar duzenleme yapıp diğer kısımlara geçeceğim. Yardımınız ve önerileriniz için tekrar teşekkür ediyorum.
Asla pes etme...