Ana içeriğe git

Haberler

Konu: PLC Arduino industrial shields (942 Kez okunmuş) önceki konu - sonraki konu

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
  • mr_knox
  • [*]
PLC Arduino industrial shields
Merhaba arkadaşlar
Aranızda bu ürünlerden haberdar olan var mıdır bilmem ama benim tesadüfen haberim oldu.
Çok da iyi oldu, çok da güzel oldu! sonuçta o o şekil bu bu şekil! ;) neyse..
Paylaşayım dedim.
http://www.industrialshields.com/
kutsal kitapları okuyup anlamayan dindar okuyup anlayan ateist olur.  ( Nikola Tesla )

• RaMu
  • [*][*]
Ynt: PLC Arduino industrial shields
Yanıt #1
Yuro be
RaMu UcanEL

Yanıt #2
Şaka gibi, arduino ise nasıl endüstiyel oluyor , endüstriyel ise nasıl arduino oluyor.

• FxDev
  • [*][*]
Yanıt #3
Olmuyor ki. Laf olsun torba dolsun bunlar.

• ashes
  • [*][*][*][*][*]
Yanıt #4
Adını endüstriyel koydum hesabı.

Yanıt #5
Atmel ile yapılmış tonlarca endüstriyel uygulama mevcut.
Firma ardunio IDEsini kullanarak programlama yapılabilecek endüstriyel platform kurmuş.
Anlaşılmayan veya şaka gibi gelen kısım neresi anlamadım.
Gayet yaratıcı fikir bence.

İç piyasada bir sürü yeni proje geliştirirken başkasına program yazdırmaya çalışıp
en ufak motor hareketiyle sorun çıkaran devrelerle uğraşan firma sahipleri var.
Türkiye de bu yapı olsaydı rağbet göreceğine eminim.

• FxDev
  • [*][*]
Yanıt #6
Ersin Bey sıkıntı endüstriyel uygulama tarafında değil. Bir çok arkadaşımız zaten bu konularda çalışmalar yapıyorlar.
Mesele PLC denmesinde, iş PLC'ye dönünce bir çok standart işin içine giriyor; başlı başına power katının ayrı sorunları var PLC'ye dönünce iş.

İşin komik kısmı burada.

Yapılan endüstriyel bir uygulamadır, PLC değil.

Yanıt #7

...
Mesele PLC denmesinde, iş PLC'ye dönünce bir çok standart işin içine giriyor; başlı başına power katının ayrı sorunları var PLC'ye dönünce iş.
...

Bu dediğinizde haklısınız ama bu sorunların aşılmadığına dair bir durum söz konusu değil.
(sanıyorum test edip sorun yaşamış vs kimse yok şu an forumda)

Giriş, çıkışlar, analog kısımlar, haberleşme desteği ve besleme endüstriyel standartlarda olduğu belirtilmiş.
üzerinde ayrıca ayrıca CE sertifikası aldığına dair logo var ki bu da belirli testleri geçip firmanın ürün arkasında durduğunun göstergesi
(Yalandan değil ise)

Arduino platformunu endüstriyel bir yapıda görünce önyargılı baktığımızı düşünüyorum.

• FxDev
  • [*][*]
Yanıt #8
PLC'lerin içerisinde de işlemciler var bildiğimiz anlamda. Eski Motorolar, Siemens vb. şeklinde. Çok açıp incelemişliğim var ve power katları oldukça az gürültü alacak şekilde tasarlanmış, power supply'ları muhteşeme yakın cihazlardı.

PLC olayına şöyle örnek vereyim, kuluçka makinesinde PLC kullanılacaksa bu cihaz elbetteki kullanılabiilir fakat senkron genset uygulamalarında örneğin ya da daha ayrı sistemlerde rüştünü ispat etmesi uzun süreli bir işlem.

Şahsen bu mu atıyorum Mitsubishi ya da Siemens mi deseler, ikincisini tercih ederim.